کلیدها بدست کیست ؟
40 بازدید
تاریخ ارائه : 6/29/2014 10:46:00 AM
موضوع: الهیات و معارف اسلامی

     در ماه مبارک رمضان درهای جهنم را می بندند در های بهشت کاملا باز است ، در جهنم وقتی وارد آن شدند بسته می شود ولی در بهشت دمادم باز است ، افراد داخل آن می شوند باز هم باز است ،مومن خدا حاضر نیست از بهشت بیرون رود و غیر مومن نیز وارد نمی شود .

پيامبر(ص) فرمود: «أيّها الناس أبوا ب الجنّة في هذا الشهر مفتّحة فاسألوا ربّكم أن لايُغلقها عليكم وأبواب النيران مُغلقةٌ فاسألوا ربّكم أن لايفتحها عليكم».

أي مردم! درهاي بهشت در اين ماه باز است. از خدا مسئلت كنيد آن را به روي شما نبندد. گرچه درهاي بهشت همواره باز است، امّا در اين ماه از ويژگي خاصي برخوردار است.

     اختیار به دست خودمان است بد رفتاری ها بد اخلاقی ها و خلاصه گناهانمان باعث می شود در های باز شده را بر روی خودمان ببندیم و در های بسته شده را باز کنیم .

سخنان حضرت آیت الله جوادی آملی : (1)

"و عنده مفاتح الغیب   نه   و عنده مغالیق الغیب "

"در بهشت را هرگز نمي‌بندند و در جهنّم را هم هرگز باز نمي‌گذارند؛ زيرا بسته بودن در خود نوعي عذاب است و باز بودن آن رفاه و نعمت. نه غير مؤمن مي‌تواند به بهشت برود و نه مؤمن حاضر است از بهشت بيرون بيايد. بسته بودن در عذابي مضاعف است: ﴿إِنَّهَا عَلَيْهِم مُؤْصَدَةَ ٭ فِي عَمَدٍ مُمَدَّدَةٍ﴾ نه تنها دوزخيان نمي‌توانند از آن خارج شوند بلكه همهٴ درهاي جهنم پشتش بسته است."

"اينكه فرمود: در ماه رمضان درهاي جهنم بسته است، يعني غضب و انتقام خدا در اين ماه بسيار كم است."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

1-سایت حوزه نت