چه مقدار به امام زمان صلوات بفرستیم؟
76 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت

این دعا می‌گوید که: «وَ زِنَةَ عَرْشِ اللَّه‏ وَمِدَادَکَلِمَاتِه‏» به مقدار وزن عرش خدا و به مقدار کلمات الهی، «وَ مُنْتَهَى رِضَاه‏»به اندازه آخرین درجه‌ رضایت او، «وَ عَدَدَ مَا أَحْصَاهُ کِتَابُهُ» ‏به عددآنچه کتاب شمارش کرده، «وَ أَحَاطَ بِهِ عِلْمُه» به عدد علمت؛ یعنی مهدی جان! ایامام زمان(عج)، سلام بر تو به عدد وزن عرش، به عدد هرچه که نوشته شده، به عددهرچه خدا بر آن علم دارد... به تو سلام و درود می‌فرستم.

*علاقه‌ رو به رشد

علاقه‌ رو به رشد، یعنی چه؟ می‌گوید: «عَهْداً» بعد ازعهداً می‌گوید«وَ عَقْداً» بعد از عقداً می‌گوید «وَ بَیْعَةً» الله اکبر! چه خبراست؟ مهندسی‌اش را می‌بینید.

عهد یعنی تعهد، در دعای عهد می‌گوییم: ای امام زمان(عج)سلام وصلوات بر تو، این سلام من عهد است. یعنی با تو تعهد می‌کنم. تعهد می‌کنم یعنی قرارمی‌گذارم بین خودم و خدا، بعد می‌گوید: «عهد» کم است. پررنگش کن، «عقد».دو نفرممکن است با هم عهد ببندند، وعده داشته باشند، اما به هم گره نخورند. «عقد»یعنیگر ه، ممکن است عهد باشد، عقد هم باشد، اما تسلیم نباشد. می‌گوید: «وَبَیْعَةً»،تسلیم است. یعنی باز هم پررنگش می‌کند. «عهداً» تعهد با حضرت مهدی،«عقداً» عقد با امام زمان، «وَ بَیْعَةً» بیعت کنید با او و تسلیم شوید

حجه الاسلام قرائتی